TJT-Kaluste Oy

TJT-Kaluste on vuonna 1999 perustettu suomalainen yritys. Olemme erikoistuneet valmistamaan mittatilaustyönä korkealaatuisia myymäläkalusteita sekä palvelusektorin ja julkisten tilojen kiintokalusteita kouluihin, päiväkoteihin, monitoimitaloihin sekä kirjastoihin.

Yrityksemme pääkonttori ja tehdas sijaitsevat Vihdin Nummelassa. Asiantuntijuudestaan tunnettu henkilöstömme palvelee asiakkaitamme niin kotimaassa kuin ulkomaan toimituksissa. Olemme Suomalaisen Työn Liiton Avainlipun haltija.

Voisimmeko auttaa? 

Ota yhteyttä myynti@tjt-kaluste.fi niin keskustellaan tarpeistanne!

MYYNTI

Otto Lindroos

Myynti, Projektit

+35844 7561826
otto.lindroos@tjt-kaluste.fi

Teemu Piitulainen

Myynti, Projektit

+358444931255
teemu.piitulainen@tjt-kaluste.fi

Bitja Patrikainen

Myymälä-ja tilasuunnittelu, 

+35840 572 1401
bitja.patrikainen@tjt-kaluste.fi

Mari Jokiranta

Myynti, Asiakkuudet, Projektit

+358 45 111 9901
mari.jokiranta@tjt-kaluste.fi

Hanna Säippä

Projektit

+35844 773 1588
hanna.saippa@tjt-kaluste.fi

Mikko Kaukojärvi

Myynti, Asiakkuudet, Projektit

+35850 323 4144
mikko.kaukojarvi@tjt-kaluste.fi

TUOTANTO

Petri Sainio

Tuotantopäällikkö

Tuotanto ja hankinta

+358440 747 886
petri.sainio@tjt-kaluste.fi

Ville Kalmi 

Puuosaston työnjohto

+35844 759 0396 
ville.kalmi@tjt-kaluste.fi

Niko Haarala

Metalliosaston työnjohto

+35844 742 3995 
niko.haarala@tjt-kaluste.fi

Juha Wallenius

Osastopäällikkö

Toimitusketju

+358 50 347 2669
juha.wallenius@tjt-kaluste.fi

Lähettämö ja tavaran vastaanotto

+358400 619 866 
+35844 702 5734
lahettamo@tjt-kaluste.fi

HALLINTO

Tapio Kaukojärvi

Toimitusjohtaja

+35850 0747885
tapio.kaukojärvi@tjt-kaluste.fi

Tuire Kuparinen

Kirjanpito, laskutus

+35840 502 4386
tuire.kuparinen@tjt-kaluste.fi

Päivi Heinonen

 

+35844 538 3334
paivi.heinonen@tjt-kaluste.fi